Är du 25 år eller äldre?

Pernod-ricard-sweden.se innehåller information om alkoholhaltig dryck och riktar sig till dig som fyllt 25 år. Genom att fortsätta godkänner du också våra användarvillkor, vår sekretesspolicy (Privacy Policy) och cookie policy.

Denna hemsida ägs av Pernod Ricard Sweden, Marieviksvägen 19a, Stockholm. Hemsidan får bara besökas av personer som är 25 år eller äldre. Pernod Ricard Sweden uppmuntrar alla besökare att njuta av våra produkter på ett ansvarsfullt sätt. 

pernod-logo
sv en

Träffa våra säljare

Pernod Ricard är Sveriges ledande leverantör av både sprit och vin inom restaurang och krog. Tillsammans är vi en erfaren och passionerad säljkår – som finns här för att göra det där lite extra för dig och dina gäster. Våra kontaktuppgifter hittar du nedan.

Per Delby – Sales Director
0731-44 03 14, per.delby@pernod-ricard.com

Fredrik Stengård – On Trade Manager & ansvarig Sälen
0701-91 75 51, fredrik.stengard@pernod-ricard.com

Karolina Järnblad – Off Trade Manager (Systembolaget)
0709-43 22 25, karolina.jarnblad@pernod-ricard.com

Jens Brolin Manager – Wholesale and Customer Service
0705-73 41 61, jens.brolin@pernod-ricard.com 



Karim Chouabi - Key Account Manager National Accounts 
0703-94 10 20, karim.chouabi@pernod-ricard.com

Våra säljare runt om Sverige

Christer Westerlund – Norrland
0701-90 05 51, christer.westerlund@pernod-ricard.com

Tanja Eriksson – Stockholm Norra 
0731-44 03 12, tanja.eriksson@pernod-ricard.com

Jessica Rosengren – Stockholm Södra
0709-15 52 08, jessica.rosengren@pernod-ricard.com

Niclas von Polgár – Stockholm City, Östergötland och Gotland
0706-78 16 15, niclas.vonpolgar@pernod-ricard.com

Georg Bengtsson – Mälardalen
0705-67 03 54, georg.bengtsson@pernod-ricard.com

Krister Sandberg – Göteborg Söder
0708-49 03 49, krister.sandberg@pernod-ricard.com

Kristoffer Eriksson – Göteborg Norr
0709-43 22 83, kristoffer.eriksson@pernod-ricard.com

Patrik Sjöström – Syd
0731-44 03 38, patrik.sjostrom@pernod-ricard.com